POTIVÉ NOHY

Trápia Vás potivé nohy a neviete si rady so zápachom, ktorý večne sprevádza Vaše nohy a obuv? V prvom rade je dobré uvedomiť si, že zápach nespôsobuje samotné potenie, ale mikroorganizmy (baktérie, plesne). Bojovať proti nadmernému poteniu a bojovať proti mikroorganizmom sú dve rozdielne veci. Pre vytúžený výsledok (zdravé nohy bez zápachu) je nutné aplikovať také prostriedky, ktoré budú sťahovať potné žľazy, a tým obmedzovať nadmerné potenie (hyperhydrózu), a zároveň eliminovať mikroorganizmy. Dnes už existujú prípravky schopné súčasne zabezpečiť adstringenciu (stiahnutie potných žliaz) a antimikrobiálnu dekontamináciu (vyhubenie patogénov), ale pri ich výbere je dôležité poradiť sa s odborníkom.

ČO MÔŽETE ROBIŤ?

Jednou z najväčších chýb, ktoré možno robíte aj Vy, je časté mydlové umývanie nôh niekoľkokrát za deň. Umývanie nôh mydlom ničí prirodzenú kyslú pH Vašej pokožky, ktorá Vaše nohy chráni pred vplyvom patogénov. Normálna pH Vašej pokožky sa obnoví asi dve hodiny po umytí. Za ten čas sa kolónie mikroorganizmov (napr. Candida albicans) na povrchu Vašich nôh rozmnožia do nezdravej miery a výsledkom nie je nič iné ako zápach, diskomfort a potreba znova si umyť nohy. Ak si nutne musíte nohy umývať, robte tak bez použitia akéhokoľvek mydla. Prospešné sú kyslé oplachy alebo kúpele nôh (nie diabetici) s použitím jednej polievkovej lyžice octu v jednom litri vody. Rovnako užitočné sú aj slané kúpele (Laufwunder kyslá soľ do kúpeľa).

Vašim každodenným pomocníkom by sa mali stať antimikrobiálne spreje s adstringentnými účinkami (Laufwunder, Prontoman, Süda, Gehwol). Nečakajte okamžité dlhotrvajúce výsledky. Profesionálne výrobky zamedzia poteniu a vyhubia patogény, ale vyriešiť problém natrvalo si vyžaduje pravidelnú aplikáciu (trikrát denne) po dobu niekoľkých mesiacov. Vyhýbajte sa deodorantom, ktoré plnia len úlohu voňavej kamufláže.

Ďalším dôležitým krokom je správna starostlivosť o Vašu obuv. Nezamieňajte si spreje na nohy so sprejmi na topánky. Aj napriek veľkej snahe sa Vám pravdepodobne nepodarí odstrániť zápach. Dekontaminovať každý záhyb topánok môže byť pre akýkoľvek profesionálny sprej veľký problém. Preto Vám odporúčame vyskúšať dezinfekciu pomocou ozónu.

OZÓNOVÁ DEZINFEKCIA OBUVI

Ozónová dezinfekcia vyhubí všetky mikroorganizmy v topánkach, poradí si s patogénmi aj v tých najmenších záhyboch, okamžite eliminuje zápach topánok a pomáha v boji proti plesňovým ochoreniam nôh a nechtov. Zároveň sa môže použiť aj na dezinfekciu ponožiek, mobilných telefónov či menších hračiek.

Dezinfekcia obuvi sa vykonáva špeciálnym dezinfekčným prístrojom KLENZ, ktorý pracuje na princípe nanotechnológie ozónu a striebra. Topánky neprichádzajú do styku s vodou ani s inými agresívnymi látkami, ktoré by ich mohli poškodiť. Je absolútne bezpečný pre ľudské telo. Po ukončení 8 minútového čistiaceho procesu môžete predmety okamžite používať v plnom rozsahu. Ak Vás trápia potivé nohy a nepríjemný zápach, dezinfikujte ich podľa potreby každý týždeň či mesiac.

Doneste nám Vaše topánky mechanicky očistené, pri väčšom množstve v igelitovom vreci. Po dezinfekcii Vaše vrecko zahodíme a dáme Vám nové. Cyklus dezinfekcie jedného páru topánok stojí len 2 €.